Student FEL Tomáš Trejdl je v českém žebříčku Forbes 30 pod 30! Díky vývoji podložky pod myš chránící lidské ruce

Student FEL Tomáš Trejdl se dostal do letošního žebříčku 30 pod 30 tuzemské mutace časopisu Forbes! Místo v prestižním seznamu 30 talentovaných lidí z Česka do 30 let pětadvacetiletému Trejdlovi vynesla jeho spolupráce na projektu Wrest. V rámci něj s kamarádem Vasilem Kostinem, studentem medicíny na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, vyvinuli speciální podložku pod myš pro prevenci syndromu karpálního tunelu.

Syndrom, jehož příznaky jsou třeba brnění zápěstí a ztráta citlivosti v prstech, podle statistik postihuje jednoho z deseti uživatelů počítače. Tři z desítky lidí, kteří každodenně pracují na počítači, pak trápí bolesti zápěstí. Kvůli syndromu karpálního tunelu podstupují operace i mladí lidé.

Princip chytré podložky Wrest podle Trejdla, studenta magisterského programu Otevřená informatika, tkví v tom, že podložka společně s aplikací na PC monitoruje polohu ruky uživatele na myši. A vyšle upozornění, pokud je ve špatné poloze nebo člověk pracuje dlouho bez přestávky. Inovativní nápad, na kterém Trejdl pracoval jako programátor, uspěl i za hranicemi Česka – dostal se do světového finále projektů mladých inovátorů a inovátorek Red Bull Basement v Istanbulu. A umístil se v desítce nejlepších projektů.

Trejdl v loňském rozhovoru pro FEL ČVUT řekl, že finále autorské dvojici přineslo zkušenosti a kontakty. Autoři projekt dále rozvíjí, v současnosti se připravují na založení spin-off firmy. Trejdla také čeká semestr v Austrálii, kde se bude zabývat user experience designem a dokončovat svou diplomovou práci.

Převzato z https://fel.cvut.cz/cs/aktualne/novinky/31586-student-fel-tomas-trejdl-je-v-ceskem-zebricku-forbes-30-pod-30-diky-vyvoji-podlozky-pod-mys-chranici-lidske-ruce.