Byly otevřeny přihlášky do prg.ai Minoru pro rok 2021

I letos se můžete hlásit do programu prg.ai Minor. Ten představuje unikátní spojení sil čtyř excelentních pražských fakult (FEL ČVUT, FIT ČVUT, MFF UK, FSV UK) s cílem poskytnout hlubší vhled do oboru umělé inteligence. Přihlašování do programu poběží do 22. března. Výsledky akceptovaných studentů budou vyhlášeny 10. dubna.

Program prg.ai Minor nabízí různorodé pohledy na obor umělé inteligence. Skládá se z nejlepších předmětů ze čtyř zapojených fakult a klade si za cíl rozšířit znalosti o AI mezi talentovanými studenty z ČVUT v Praze a Univerzity Karlovy. Pilotně byl program spuštěn v zimním semestru 2019, v současnosti ho studuje více než 50 studentů. Za úspěšné absolvování programu náleží studentům certifikát, který jim pomůže otevřít dveře do světa AI průmyslu či vědy.

Ing. Marek Szeles, který studoval na FEL ČVUT a účastnil se programu, hovoří o své zkušenosti takto: „Jako softwarový inženýr se chci co nejlépe vzdělávat v problematice autonomního řízení a prg.ai Minor mi umožnil nahlédnout do tohoto tématu optikou hned čtyř pražských elitních fakult. To je naprosto unikátní příležitost. Postupem času jsem se skrze technickou stránku dostal až k etickým a společenským otázkám aplikace umělé inteligence, čemuž bych se rád věnoval i v budoucnu.“

Kromě možnosti studovat kvalitní předměty z jiných fakult je prg.ai Minor také o komunitě podobně naladěných technicky zaměřených studentů a studentek, pro které jsou pořádány akce se zajímavými hosty. Přihlášky posuzuje komise složená ze zástupců zapojených fakult na základě prospěchu, technických znalostí a motivace studentů. Program inicioval a spravuje spolek prg.ai, jehož ambicí je vytvořit z Prahy světové centrum umělé inteligence.

Více informací a přihlášky najdete na webových stránkách: https://prg.ai/minor/.