Obsah

Proč studovat OI

Hlavním cílem Otevřené informatiky je poskytnout studentům kvalitní, se světem srovnatelné vzdělání v oboru informatiky. Děje se tak díky jejich úzké vazbě na nejnovější poznatky v technologiích, na špičkové odborníky a renomé jednotlivých pracovišť.

Výuka se soustředí na oblasti, kde FEL ČVUT dosahuje světově uznávaných výsledků: umělou inteligenci, počítačové vidění a grafiku, HCI a mobilní systémy. V žebříčku hodnocení informatických fakult v ČR dle Hospodářských novin se umístila FEL ČVUT díky zahraničním zkušenostem pedagogů a počtu doktorandů na prvním místě!

10 výhod Otevřené informatiky

  1. OI má výběrový bakalářský a magisterský obor. Většina studentů OI pak úspěšně postupuje do dalších semestrů.
  2. Studentům se na OI líbí! Za posledních deset let v anketě vyjádřilo 94% bakalářů spokojenost s volbou programu po prvním semestru .
  3. Program OI nabízí studentům vysokou míru volitelnosti a umožňuje aktivní podíl na sestavení vedlejších specializací, tzv. minorů (minor obory bakalářského programu, minor obory magisterského programu).
  4. Studenti OI jsou úspěšní: každý rok je mezi oceněnými studenty v soutěži Diplomová práce roku v oblasti IT náš absolvent.
  5. Absolventům se nabízejí široké možnosti uplatnění na dynamickém trhu IT. Průměrný hrubý plat absolventů OI za poslední rok je 66 403 Kč. Již v průběhu studia pomáháme studentům navázat kontakty s průmyslovými firmami.
  6. Chceme znát názory studentů, proto se často ptáme na jejich spokojenost s výukou a programem obecně. O problémech s nimi diskutujeme a zohledňujeme jejich názory.
  7. Nejkvalitnější vzdělání v ČR nabízejí výzkumně orientované univerzity a fakulty. Fakulta elektrotechnická ČVUT se v lednu 2014 umístila na druhém místě v žebříčku hodnocení vysokých škol Hospodářských novin v oboru informatika.
  8. Výuka je vedena týmem kvalitních odborníků s rozsáhlými mezinárodními zkušenostmi. Nabízíme díky tomu zapojení do týmů, které tvoří 30 % vědeckých výsledků ČVUT, dokonce už před zahájením studia.
  9. Studenti mají řadu možností studia v zahraničí. Evropské programy Erasmus a Leonardo, výměnné pobyty mimo Evropu (USA, Rusko...) a další stipendijní programy (např. Japonsko, Izrael).
  10. Studenti se na OI také baví: každý rok se mohou těšit na několik výletů, posezení a dalších společenských akcí v rámci OI Klubu.

A jako důkaz pozdrav od našeho absolventa Michala Benátského.


Přepis dopisu od Michala Benátského

"Zdravím katedru grafiky! Počítačová grafika není jen ten nejlepší obor na světě, ale dokonce mi pomohla začít nový život v Americe. Žiju na pláži, ráno serfuju, o víkendu skejtuju a přes den programuju herní engine a strašně mě to baví. Pochybuju, že bych tohle dokázal bež školy, bez vás. Děkuju!"

Mezinárodní hodnocení kvality vysokých škol

Ve světě a postupně i v Čechách je čím dál běžnější vysoké školy porovnávat a sestavovat žebříčky podle kvality. Ty jako jediné poskytují vyvážený pohled na škol jako celek, a proto jsou namixované z širokého spektra kritérií.

Dle oborových žebříčků za rok 2017/2018, publikovaných poradenskou společností Quacquarelli Symonds (QS), postoupilo ČVUT v Praze na 491. místo oproti loňskému 501. místu. Jsme tak stále nejlepší českou technickou univerzitou.
V oboru Computer Science & Information Systems je ČVUT dokonce na 201. - 250. místě.

Výsledky žebříčku, který je zpracováván již šestým rokem, zahrnují šest kritérií, a to akademickou pověst, pověst u zaměstnavatelů, počty citací vztažené na jednoho pracovníka, počet studentů na jednoho pedagoga, internacionalizace jednotlivých fakult a i počet mezinárodních studentů.