Obsah

Přechod do praxe

OI vás připraví na širokou škálu profesí v komerční sféře i ve výzkumu. Ať už chcete pracovat v mezinárodní technologické firmě, českém startupu nebo třeba rozjet kariéru ve vědě, předměty a praktické projekty na OI vám dají solidní základ. A nebojte, není to u nás jen o matematice a abstraktních modelech.

Jak vás tedy konkrétně připravíme na praxi? Během studia si můžete zapsat některý z předmětů, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s předními IT firmami. Stejně tak je možné zkusit některou diplomovou práci v aplikační oblasti. A v neposlední řadě nabízíme spolupráci na projektech kateder.

Spolupráce s firmami

Teoretické předměty na Otevřené informatice doplňujeme nabídkou praktických kurzů, které vedou lidé s dlouholetými zkušenostmi z byznysu:

Google

Společně s Google nabízíme předmět Vývoj internetových aplikací. V kurzu si můžete osahat nejnovější webové technologie: naučíte se webové API a efektivní návrh JavaScriptových aplikací, vyzkoušíte distribuované databáze, nebo si vytvoříte jednoduché aplikace pro mobilní telefony. Minulý rok jsme předmět navíc okořenili soutěží o chytrý telefon s Androidem.

Kromě tohoto předmětu, Google minulý rok vypsal témata diplomových prací, které souvisejí s operačním systémem Android. Aby měli studenti kde své aplikace kde ladit, dostali tentokrát mobilní telefon všichni.

Microsoft

V nově připravovaném předmětu Nástroje a techniky týmového vývoje SW ve spolupráci s Microsoft učíme, jak ladit výkon velkých softwarových projektů a specifika vývoje aplikací ve velkých týmech. Nespornou výhodou je fakt, že se naučíte používat nástroje sady Microsoft Visual Studio, se kterými Vám na cvičení pomohou lidé, kteří k nim mají nejblíže.

IBM

Zájemce o řízení projektů jistě zaujme předmět Corporate Performance Management, který se zaměřuje na výkonnost podniků. Splňuje požadavky na akademickou certifikaci společnosti IBM, takže studenti mohou získat po absolvování oficiální akademický certifikát. Více informací najdete na stránce předmětu.

HTC

Na katedře počítačové grafiky a interakce byla pro účely zkvalitnění výuky v programu OI založena HTC mobilní laboratoř. Studenti mají k dispozici nejnovější mobilní zařízení HTC pro řešení semestrálních prací v rámci předmětu PDA, TUR a NUR. Dále budou studentům zařízení k dispozici pro řešení bakalářských a diplomových prací a pro účast v soutěži firmy HTC o nejlepší mobilní aplikaci.

Spolupráce s katedrami

Nejen firmy se zabývají praktickými projekty. Katedry připravující Otevřenou informatiku nabízejí řadu projektů, na kterých se najde práce i pro studenty. Dostanete tak zajímavou práci, jejíž výsledky využijete v diplomce, a spolu s tím i finanční zajištění během studia. Nebojte se oslovit vedoucí pracovišť nebo své oblíbené učitele!