Obsah

Co říkají absolventi OI

Na OI máme mnoho úspěšných absolventů a absolventek a věříme, že je budete rádi následovat. Seznamte se s jejich inspirativními příběhy.

Videorozhovory

Jak se na OI dát zapojujit do vědy popisuje Klára Janoušková a  Denys Rozmnyi, kteří se i díky stáži v laboratoři dostali i na stáž do zahraničí.

Na OI Isabella Skořepová studuje Počítačové hry. Během studia spolu s jejím týmem vytvořila hru, která se hraje ve virtuální realitě. Isabella při tvorbě her využívá laboratoře virtuální reality, kterou OI svým studentům poskytuje.

 

Na OI se Petr Poliak dostal náhodou, ale Petrovi OI dalo základy, které se dají využít v praxi. Jednoduše se tak během studia dostal na stáž do firmy Google i Facebook.

Vojtěch Tomas šel na OI kvůli oblasti počítačové grafiky. Během magisterského studia se zabýval vizualizacemi a svoje zkušenosti využil v projektu Metacity, který má za cíl zlepšit pražskou ekologii a dopravu, a vyhrál hackathon Nakopni Prahu.

Jako první žena vyhrála Jindřiška Deckerová soutež IT SPY o nejlepší technickou diplomovou práci. Na OI studuje umělou inteligenci a pracuje v Laboratoři výpočetní robotiky, kde se věnuje aplikaci umělé  inteligence v robotice. 

Během studia na OI se můžete zapojit do práce výzkumých skupin jako Jiří Kubík, který už od prvního ročníku působí v Laboratoři výpočetní robotiky. S kráčejícími šestinohými roboty, které studuje, se podíval i na "olympiádu robotů" do USA.

Šimona Mandlíka baví matematika, a tak po maturitě zamířil na OI, kde je na ni kladen velký důraz. Během studia si osvojil také algoritmizaci a programování a zaměřil se na zajímavou oblast umělé inteligence. Šimon dnes pracuje v bezpečnostní firmě Avast, se kterou také konzultoval svou diplomovou práci.

Podle Davida Futschika spojuje Otevřená informatika teorii s praxí. Důkazem je i projekt interaktivní stylizace videa, který šetří výtvarníkům stovky hodin práce a umožňuje animovaným filmům zachovat si originální stylizaci. Nikomu jinému na světě se tento postup zatím nepodařilo implementovat. David je absolventem OI a nyní pokračuje v doktorandském studiu na FEL.

Rozhovory s absolventy