Obsah

Filip Naiser, student oboru Počítačové vidění a digitální obraz

"Na OIčku si cením například toho, že si nepřipadám jako kódovací opice, ale že mě tu učí a nutí nad problémy přemýšlet."

Rád se věnuji muzice (především hře na kytaru), čtu, sportuji a nutno dodat, že mezi mé koníčky patří i škola. Jsem v prvním ročníku magistra na OIčku, kde se věnuji počítačovému vidění. Momentálně sice nejsem v Praze, ale v IST Austria, kde vyvíjím nástroj na sledování mravenců ve videosekvencích, ale to vše v rámci studia.

Pro magistra na OI jsem se rozhodl poté, co jsem tam vystudoval bakaláře. Líbilo se mi, že většina předmětů pro mě byla přínosem, že vše do sebe pěkně zapadalo a že jsem po třech letech studia mohl pocítit velké zlepšení v porozumění a řešení programátorských problémů. Oceňuji také silnou chuť a vůli vedení flexibilně a svižně měnit věci, co jsou špatně nebo by jen prostě mohly být lepší.

Na OIčku si cením také toho, že si nepřipadám jako kódovací opice, ale že mě učí a nutí nad problémy přemýšlet. Jsem také rád, že je to tu opravdu blízko ke špičkám v oboru (já osobně mám velmi dobrou zkušenost s prof. Matasem, který vedl moji bakalářskou práci. Pokud neznáte, zkuste si vygooglit jeho jméno ;-) ).

OIčko už jsem doporučil několika svým mladším kamarádům a můžu ho s klidným svědomím doporučit i vám všem, co nechcete svůj čas během studia proměnit jenom na pár písmenek před jménem, ale chcete, aby váš titul měl hodnotu a už samotná cesta pro vás byla přínosem.