Obsah

Jakub Křeněk, student oboru Počítačové systémy

"OI je sice mladý program, ale stojí za ním zkušená fakulta a hlavně zkušení lidé z oboru."

Při mém hledání co dál po maturitě, jsem se rozhodl pro studium ČVUT.

Po několika osobních rozhovorech se studenty jsem si zvolil FEL a později, na veletrhu vysokých škol, jsem si vybral Otevřenou informatiku.

Přesvědčil mne jeden student OI, jelikož mezi mé požadavky patřilo: nějaké programování, hardware, trochu fyziky, mikroelektronika, matematika a hlavně "nemasové studium", volitelné předměty - to vše přesně odpovídá tomu, co k jádru programu OI přidává obor Počítačové systémy.

Počítačové systémy jsou vlastně jakýsi hardware pro softwaráře, ovšem s velkým důrazem na pochopení "jak to funguje". V rámci studia je také velká možnost volby volitelných předmětů, dokonce i napříč fakultami.

OI je sice mladý program (v roce 2014 slavilo 5 let), ale stojí za ním zkušená fakulta a hlavně zkušení lidé z oboru, rozhodně se nestane, že by učitel na OI učil něco, co ho nebaví - a to taky kvůli OI grillům (což je vlastně grillování učitelů studenty OI - jeden z unikátní prostředků zpětné vazby pro učitele).

Studium Otevřené Informatiky bych doporučil všem, kteří mají podobné nároky jako já a i těm, kteří si nejsou jisti, zda se tomu budou do budoucna věnovat - minimálně je to skvělá možnost, jak získat různorodé kontakty a dostanete se k velmi zajímavým projektům - stačí jen chtít a zajímat se.

Já se třeba ve volném čase věnuji dětským táborům, podnikání a natáčení a díky spolupráci s OI jsem se dostal k mnoha zajímavým záležitostem a technice.

Myslím, že ač je studium náročné, jsem důkazem toho, že člověk v klidu stihne

  • studovat,
  • podnikat (živit se),
  • natáčet,
  • žít alespoň trochu studentský život (nemám potřebu užívat si každý den :) ),
  • během celých prázdnin i v průběhu roku se starat o dětský tábor.