Prof. Ing. Jiří Matas, Ph.D. získal zvláštní cenu v soutěži AI Awards

Člen rady OI prof. Ing. Jiří Matas, Ph.D. získal zvláštní cenu v soutěži AI Awards za zviditelnění ČR ve světě AI. Podle slov jednoho z porotců je prof. Matas "špičkovým vědcem světového renomé, díky jehož práci do Česka pravidelně přijíždějí přední vědecké kapacity z oboru." A my nemůžeme jinak než souhlasit! Reportáž ze soutěže vyšla na serveru iHNed.cz.

Ocenění si odnesli i studenti ČVUT, který stojí za projektem Alquist AI. Vyvinuli konverzační umělou inteligenci pro hlasového asistenta Amazon Alexa schopnou si plynule povídat s člověkem a za to ej porotci ocenili výhrou pro nejlepší projekt roku.