Prof. Matas je nejlépe hodnoceným informatikem v ČR

Mezinárodní žebříček Guide2Research vyhodnocuje úspěšnost informatiků na základě jejich H-indexu, citací a počtu dokumentů v databázi DBLP shromážděných do 10. května 2021. Hodnocení „Top Computer Scientists Ranking“ zahrnuje všechny špičkové počítačové vědce z České republiky. Nejlépe hodnoceným je oblíbený vyučující OI prof. Jiří Matas, který je současně 532. nejlépe hodnoceným odborníkem v celém žebříčku (H-index 83). Na třetím místě mezi českými počítačovými vědci se umístil doc. Tomáš Pajdla, který působí na FEL ČVUT a CIIRC ČVUT.

Z České republiky jsou pak v hodnocení informatických věd zastoupeny tyto univerzity: České vysoké učení technické v Praze (371. místo), Univerzita Karlova (460. místo), Vysoké učení technické v Brně (547. místo) a Ostravská univerzita (641. místo).

Celkový součet hodnot H-indexu pro vědce v České republice je 511 se střední hodnotou pro H-index 51,10. Celkový počet za publikace v databázi DBLP je pro české vědce 1741, průměrná hodnota za publikace DBLP je 174,10.

Další aktuality

void* 2022

Přidáno: 29.4.2022

Zajímá vás, jaký výzkum během studia na OI můžete dělat? Chcete si už vybrat téma bakalářky nebo diplomky? Nebo jen si vyzkoušet letní brigádu ve škole? OI právě pro vás pořádá akci void*! Zjistit více