Studenti OI obsadili 2. místo na Qminers Quant Hackathonu

V sobotu 28. listopadu 2020 proběhl Qminers Quant Hackathon, který organizuje katedra počítačů FEL ČVUT (výzkumná skupina IDA) a partner fakulty, firma Qminers. Úkolem účastníků bylo navrhnout pomocí prediktivního modelování sázkařskou strategii a zvítězit nad virtuálním sportovním bookmakerem. Naši studenti obsadili 2. místo.

Z celkem 61 přihlášených týmů (a 20, které se dostaly přes vyřazovací kolo) se naši studenti týmu Nanuk umístili na stříbrném stupni vítězů a získali odměnu 30 000 Kč. Výhru prý využijí např. pro nákup deskovek na dlouhé rakouské lockdownové večery.

Tým tvořili Kateřina Brejchová, Erik Vaknin a Prokop Černý, magisterští studenti OI. Na prvním místě skončil tým studentů z MFF UK, který dokonce tvořili doktorandi, takže mám z úspěchu opravdu radost! A co na soutěž říkají naši studenti?


Proč jste se rozhodli do soutěže zapojit?

[KB] Už jsme se několikrát domlouvali, že spolu půjdeme na nějaký hackathon, a vždycky někdo něco měl. Tady bylo fajn, že měl hackathon dlouhé kvalifikační kolo, takže jsme se tomu mohli věnovat, když jsme zrovna měli čas. Navíc téma víceméně přesně sedí na to, co nás baví dělat. Super bonus dnešní doby byl online formát, protože já jsem zrovna na Erasmu v Rakousku.

Co vás zaujalo na tématu hackathonu, který se věnoval predikci a strategii sportovního sázení?

[KB] Líbilo se mi, že jsme nemuseli vytvářet žádnou rozsáhlou aplikaci/mockup a že bylo téma relativně úzce zadané. Přijde mi, že často jsou hackathony spíš o nápadu než o algoritmu. Tady jsme mohli za relativně málo práce vyzkoušet různé verze algoritmů a sledovat, co funguje a co ne.

[EV] V minulosti jsem se věnoval fotbalu jako hráč, fanoušek i sázkař. Ve svých studiích se věnuji převážně strojovému učení, dokonce v rámci diplomky řeším predikce ve fotbale, tedy je mi téma velmi blízké.

Jak vás na výzvu připravilo studium na OI?

[KB] Na AI magistru si člověk zvykne na to si umět najít kvalitní zdroje online a umět se v nich rychle zorientovat, ať už jsou to vědecké články nebo StackOverflow. Nějaký obecný přehled o tom. jaké algoritmy se hodí na jaké typy úloh, pak člověk také na OI získá.

Chcete se tématu věnovat i v diplomce nebo budoucí kariéře?

[KB] Proč ne! Ale nejvíce by mě bavilo pracovat na různých projektech než se specializovat jen na sportovní sázení. Téma mě ale určitě bavilo.

[EV] Jak jsem zmiňoval výše, pracuji na diplomové práci s velmi podobným tématem. Pokud se naskytne příležitost se mu nadále věnovat v kariéře, mohl bych po ní šáhnout. :)

Další aktuality

void* 2024

Přidáno: 25.4.2024

Další ročník void* je tu! Zajímá vás, jaký výzkum během studia můžete dělat? Blíží se vám výběr závěrečné práce? Nebo hledáte letní brigádu ve škole? Právě pro vás je akce void*!  Zjistit více

Staň se OI Buddy!

Přidáno: 18.4.2024

I letos se studenti Otevřené informatiky mohou zapojit do programu OI Buddy. Program dává možnost uchazečům zjistit ty nejdůležitější informace o programu i studentském životě ještě před tím, než se zapíší do prvního… Zjistit více