Výstava 100 let očima fotografů

U3V ČVUT FEL vás zve na vernisáž výstavy 100 let očima fotografů, která proběhne 29. 1. 2019 v 17:00 ve foyer  historické budovy ČVUT (Karolvo náměstí 13).

U příležitosti stého výročí republiky spojily své síly Národní  informační a poradenské středisko pro kulturu a Svaz českých fotografů. Vznikla tak putovní výstava, která se představí na několika místech v ČR a díky spolupráci s U3V ČVUT FEL i ve foyer historické budovy ČVUT (Karolvo náměstí 13).

Jedenáct fotografických panelů přibližuje jednotlivé úseky stoleté historie soustředěné okolo rozhodujích okamžiků: vznik samostatné republiky, mnichovské události, konec druhé světové války, únorový převrat, pražské jaro a invaze vojsk Varšavské smlouvy, protestní smrt Jana Palacha, vznik Charty 77 a pohřeb Jana Patočky, sametová revoluce a nový život v demokracii. Fotografie zobrazují nejen dramatické chvíle a osoby s daným obdobím spjaté, ale především atmosféru doby, proměny prostředí a životního stylu, poetiku každodennosti. Přijďte se podívat!