Klára Janoušková uspěla v náročném výběru programu IBM Great Minds

Naše studentka Klára Janoušková se po celou dobu svého studia věnuje počítačovému vidění, konkrétně detekci a rozpoznávání textu: „Když například vyfotíte fotku na ulici, mým úkolem je rozpoznat všechny texty, které se nacházejí na obrázku, tedy vývěsní štíty, dopravní značky a podobně.“ S tímto projektem Klára nejdříve absolvovala stáž na univerzitě v Barceloně a následující semestr ji čeká stáž ve švýcarském Curychu. Prošla totiž náročným sítem výběru do programu IBM Great Minds. Prestižní program od technologické společnosti IBM nabízí hrstce vybraných talentů příležitost spolupracovat se špičkovými vědci na předním světovém pracovišti. Minulý rok se programu zúčastnil Martin Koryťák, rovněž student OI.

Více o tom, čemu se Klára ve svém výzkumu věnuje, se dozvíte ve videu.