Obsah

Barbora Suchanová, studentka oboru Softwarové systémy

"Holky, nebojte se neznámého a pojďte se naučit, jak kódit! :)"

Během posledního ročníku na gymplu jsem asi jako každý koumala, kam dál. Nejvíc mě bavily cizí jazyky a tělák, ale bylo mi jasné, že mě ani jedno neuživí. Jazyky jsou jen prostředek a sportovat si můžu ve volném čase. Matika mi nevadila a počítače mě vždycky zajímali, i když jen jako hráče :D Po vzoru bráchy, programátora, který mě motivoval a podporoval, ať to také zkusím, jsem se tak během přípravy na maturitu odreagovávala učením Hello World na Code Acame Academi. To mě nadchlo a byla jsem rozhodlá, že OIčko, Matfyz nebo FIT bude mé další stanoviště. Na DOD mně Matfyz přišel příliš teoretický a ze zkušeností mých přátel, kteří z FITu odešli, je tam v praxi x stovek studentů, které potřebují zeliminovat, ať se děje, co se děje. Nejen kvůli tomu u mě zvítězilo OIčko.

Vzhledem k mému zájmu o vývoj na platformu Windows Phone a Android, jsem ve výběru oboru měla jasno a s výběrem jsem určitě spokojená. A i když oborový předmět Softwarové inženýrství se všemi těmi deadliny byl teda hustý, dalo mi to asi nejvíc z celého studia. A hlavně teď už se nebojím ničeho :D

Na OIčku se mi líbí především to, že jsme tu v celkem malém počtu - 70 a z toho takových 25 na stejném oboru.

To je výhoda nejen během studia samotného, kde vás učitelé znají jmény a nejste tu jeden z x stovek studentů, ale také že se tu známe s většinou spolužáků a jsme celkově super parta:) Dále bych jako velké pozitivum zmínila, že se tu můžeme angažovat ve všech možných projektech, ať už vědeckých, multimediálních (AVC studio), PR nebo u naší elektrické formule. Jen si vybrat :)

Obor Softwarové systémy bych doporučila především lidem, kteří mají nápady a chtěli by je "zhmotnit" podle správných konvencí a vzorů do dobře fungujícího softwaru, ať už na webu, mobilu nebo samotném desktopu.

Holky, nebojte se neznámého a pojďte se naučit, jak kódit! :) Jak mi řekla na DOD Terka Soukupová (nyní již na magistru OI) - "Když to chceš dostudovat, tak to dostuduješ" ..a (prozatím :D) má pravdu.

A pokud máte rádi florbal, můžete se přidat k tomu nejlepšímu týmu v Univerzitní florbalové lize na ČVUTu! :D :)