Obsah

Michal Soucha, student oboru Umělá inteligence

"Program OI nabízí velký prostor pro vlastní specializaci každého studenta."

Ke konci střední školy jsem našel zalíbení v programování a jeho síle řešit i pro člověka obtížné úlohy. Na Dnu otevřených dveří jsem zhlédl prezentaci pana profesora Pěchoučka o OI a bylo jasno. Program s velkým prostorem pro vlastní specializaci každého studenta byl pro mne šitý na míru.

Kromě možnosti studovat vedle hlavního oboru takzvané minory se mi líbila koncepce výběru malého množství studentů ("150 nejlepších") zároveň s nadstandardním počtem vyučujících. Tento vysoký poměr lektorů a studentů předpovídal, že vyučujícím nebudeme lhostejní. Předpověď se vyplnila dokonce v té míře, že vyučující se snaží předat studentům veškeré své znalosti, a milerádi vždy pomohou.

Bakalářské studium na oboru Informatika a počítačové vědy uteklo jako voda a nyní studuji magisterský obor Umělá inteligence. Tento obor bych doporučil všem, co chtějí něco dokázat, být součástí nadcházejícího zrodu umělé superinteligence a baví je řešit těžké úlohy, nad kterými si musí chvíli lámat hlavu.

Absolvent jakéhokoliv magisterského oboru OI je a bude velice dobře hodnocen, takže už je jen otázka, jaký obor si vybrat. Obor Umělá inteligence poskytuje studentům dostatečný základ, aby se naučili dokázat aplikovat teoretické poznatky v praxi. Příkladem je automatické uvažování, kdy počítač z již známých faktů vydedukuje jiný, nebo nalezení optimálního řešení, třeba nejkratší cesty. A to je jen zlomek toho, co se zde student naučí!

Program OI není nestandardní jen přístupem ke studentům, rada OI každý semestr diskutuje se studenty, co se jim líbilo a co by se mělo změnit. Následně se změny opravdu uskuteční, jelikož OI chce dát studentům to nejlepší!

A aby toho nebylo málo, tak OI nabízí studentům i volnočasové aktivity. Byli jsme na bowlingu, každoročně zdoláme na začátku prosince Sněžku, v létě sjedeme nějakou řeku, zastavíme se na Moravě ve sklípku nebo reprezentujeme náš program při Univerzitním poháru v rámci pražského maratonu.

Takto má každý možnost poznat nové skvělé lidi a zažít s nimi nezapomenutelné zážitky.