Obsah

Otakar Jašek, student oboru Informatika a počítačové vědy

"OI doporučuji těm, kteří mají zájem o výbornou informatiku, a těm, kteří chtějí být na škole studentem, ne jen studijním číslem."

Na konci střední jsem se rozhodoval mezi "něčím informatickým" (Otevřená informatika nebo Kybernetika a robotika) na FELu a Informatikou na MFF, po dni otevřených dveří bylo jasno, MFF by bylo přespříliš teoretické a OI bylo velmi sympatické, co se týče výběrovosti.

Jsem absolutně spokojen. Mám v plánu dále pokračovat na Umělou inteligenci a vždycky mě hrozně bavila taková "matika, co se k něčemu hodí" - což je přesně to, čeho si u nás užijeme až až.

Líbí se mi výběrovost, která má za následek nízký počet studentů na jednoho učitele a zároveň nízkou "úmrtnost" - opravdu jde poznat, že se vám učitelé mohou více věnovat a je možné si s nimi vybudovat osobnější vztah. Navíc je super možnost zapojení do výzkumných projektů, stačí jenom přijít a chtít.

OI doporučuji těm, kteří mají zájem o výbornou informatiku, a těm, kteří chtějí být na škole studentem, ne jen studijním číslem.